Maaş Hesaplaması 2013– Teknokentlerde elde edilen ücretler gelir vergisinden istisna olduğu için normalde hesaplanması gereken gelir ve damga vergisi tutarı personele ücret olarak ödenir. Personele ödenen söz konusu tutarlar her ne kadar şirket için bir maliyet unsuru olsa da TÜBİTAK personel maliyetlerinin belirlenmesinde istisna olan bu tutarların dikkate alınmaması gerektiğini açıklamıştır. Dolayısıyla TÜBİTAK’a sunulacak maliyet formlarının doldurulmasında “TÜBİTAK” kutucuğunun da işaretlenerek hesaplamaların yapılması gerekmektedir.

– Brüt Ücret tutarı asgari ücretin altında olduğunda, hesaplama yapılmaz.

– Yukarıdaki hesaplamaların sadece brüt ücret üzerinden yapılması mümkün olup, bazı değişkenler sebebiyle kesin sonuçlarla arasında farklılıklar bulunabilir. Hesaplamalar için uzman veya danışman bilgisine başvurulması tavsiye olunur.

– Yukarıdaki hesaplama modülü kullanıcılara personel maliyetlerinin önceden belirlenebilmesi için örnek olarak hazırlanmıştır. Bazı değişkenler sebebiyle kesin sonuçlarla arasında farklılıklar bulunabilir. Yukarıdaki hesaplama tablosu dolayı oluşabilecek hiçbir kayıp veya zarardan Şirketimiz sorumlu değildir.

– Hesaplamalar ile ilgili sorularınız için bize kapsam@www.kapsamdenetim.com veya haslan@www.kapsamdenetim.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir